Екскурсія у Бакоту

Вартість

300 грн.

Тривалість

до 5 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

100 км
Замовити

Бакота - мальовниче місце, розташоване на березі Дністра, на території Національного природного парку "Подільські Товтри". Назва "Бакота" у перекладі з давньоруської означає "бажане, прекрасне місце". Затока повноводної ріки та скелястий ландшафт створили у цьому місці унікальний м'який мікроклімат. Бакота є одним з найдавніших подільських поселень. У Галицько-Волинському літописі є згадки про те, що у часи Київської Русі Бакота була важливим торговим портом на Дністрі. На сьогоднішній час селища Бакота немає на мапі, оскільки у 1981 році воно було переселене і повністю затоплене водами Дністровського водосховища в результаті будівництва Новодністровської ГЕС. Тому зараз Бакотою умовно називають частину узбережжя Дністра поруч із залишками монастиря.

Бакотський печерний монастир - найстаріша пам'ятка православного християнства Поділля

Бакотський Михайлівський печерний монастир вважається найстарішим монастирем середнього Подністров'я. Він є найбільшим і найкраще збереженим серед майже двох десятків печерних подністровських монастирів. Бакотський монастир - найстаріша пам'ятка сакральних підземних споруд і поширення православного християнства на території Поділля. Приблизно наприкінці XI ст. на верхівці 120-метрової білої скелі був збудований чоловічий монастир, більша частина приміщень якого знаходилась у печерах. На основі старовинних написів на стінах монастиря археологи стверджують, що він був посвячений архангелу Михаїлу, а засновником і першим ігуменом його був Григорій. Існує легенда про те, що саме у Бакоті прославився подвигом Антоній Печерський, пізніше засновник Києво-Печерського монастиря на Київській горі. Також є легенда про трагічну загибель ченців та місцевих жителів у печерах Бакотського монастиря, де вони переховувались під час татаро-монгольської навали. Нападники вимагали від людей зректися своєї віри та вийти з печер, але безрезультатно. Тоді печери було замуровано, і всі люди загинули. Бакотський Михайлівський монастир функціонував протягом більше 300 років, поки на початку ХV ст. не відбувся зсув верхньої частини скелі, який зруйнував центральну частину монастирського комплексу з церквою та засипав монастирські споруди.

Бакотський монастир у наші часи

Незважаючи на занепад монастиря, легенди про скельний храм передавались з покоління у покоління, і у 1883 р. Бакотський монастир був віднайдений археологом В. Антоновичем. Ним було знайдено підземний хід, що вів з вершини Білої гори до двох келій. Також було знайдено три печери та нiшi гробниць у стінах печер та скельній підлозі. А на південно-західному схилі Білої гори збереглась частина скельного монастиря і Михайлівської церкви. На сьогоднішній час територія монастиря має розмір 40х10 м, основними спорудами є ніша та три печери, заглиблені у скелю на 7-9 м. Поруч з монастирем знаходяться три джерела з цілющою водою. Все це, разом з кліматом, дивовижно мальовничими краєвидами дністровського каньйону та чистим повітрям, з року в рік приваблює багато туристів та поціновувачів пам'яток сивої давнини.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04