Екскурсія у Чернівці

Вартість

400 грн.

Тривалість

до 5 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

200 км
Замовити

Місто Чернівці розташоване на березі річки Прут, у південно-західній частині України. Місто розмежовує Східно-Європейську рівнину та Карпати і знаходиться за 40 км від румунського кордону. Свою назву воно отримало від старовинного городища Черн на Пруті. Поселення на цій території існували ще за часів неоліту, трипільської культури. Археологами знайдено залишки слов'янських поселень початку нашої ери. До нашого часу збереглись залишки фортеці XII століття, яка була частиною оборонної споруди, розташованої на лівому березі річки Прут. Ії побудував галицький князь Ярослав Осмомисл для захисту від татар. Фортеця була зруйнована у XIII столітті, і місто заново відбудували на правому, високому, березі ріки Прут. Перша письмова згадка про Чернівці датується 1408 роком - грамота молдавського воєводи Олександра "Доброго". Офіційна назва міста до 1918 року була Czernowitz (Черновіц), а до 1944 року - Черновіци. Дослідники вважають, що назва означала "Новий Черн".

Чернівці. Історія розвитку і становлення

Чернівці входили до складу Молдови з середини XIV століття. У молдовський період місто було "вільним містом" згідно магдебурзького права. На початку XVI століття місто було спалене польським гетьманом Миколаєм Каменецьким під час польсько-молдовських війн. Також Чернівці зазнавали руйнації турками і татарами у XVI-XVII століттях, російськими військами у 1739 році під час російсько-турецької війни. Через постійні війни місто як торговий центр занепадало дедалі сильніше, і у 1762 році мало населення всього 1200 мешканців. В період чергової російсько-турецької війни 1768-1774 років Чернівці були захоплені військами Російської Імперії, і місто перейшло до союзної Австрії аж до 1918 року. За цей час Чернівці значно збільшили своє населення за рахунок притоку німців, українців поляків, євреїв та румунів. Багатонаціональне місто зазнало значного культурного, економічного та промислового росту. Під час Першої світової війни Антанта ініціювала інтервенцію, і 11 листопада 1918 року Чернівці було окуповано румунськими військами. Влітку 1940 року Радянський Союз анексував Чернівці разом з північною Буковиною, і місто увійшло у Радянську Україну. Тоді склад населення зазнав кардинальних змін - німці були переселені до Німеччини, як і частина румунів до Румунії. Влітку 1941 року від час Другої світової війни німецькі війська окупували Чернівці. Було вбито або депортовано більшість єврейського населення, знищено українське і єврейське культурно-громадське життя. Після відвоювання Чернівців радянським військом 29 березня 1944 року місто стало обласним центром. З Чернівців вибули поляки, натомість напливали українці, росіяни та євреї.

Чернівці - "український Париж"

Чернівці - одне з найгарніших українських міст, яке називають "українським Парижем". Протягом століть його вигляд формувався поколіннями відомих архітекторів, які втілювали смаки своїх часів та культур. Архітектура різних стилів, атмосфера толерантності, багата культурна спадщина - це сучасні Чернівці. У його історичній частині знаходиться 706 пам'яток архітектури, 20 з них представляють цінність національного значення, а колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації включена до реєстру ЮНЕСКО. Будівлі старого міста - ансамбль архітектури XIX - початку XX століття, створений послідовниками стилю модерн віденської школи.

Архітектурні та культурні пам'ятки Чернівців

Візитка картка Чернівців - Центральна площа. Саме тут, з 2004 року, кожен день о 12 годині з балкону башти Ратуші сурмач грає мелодію "Марічка". З площею межує пішохідна вулиця О. Кобилянської (колишня Панська). За австрійські часи її кілька разів на день мили водою з милом, оскільки тут жив осередок аристократії, інтелігенції та торгівлі. Тому кожен будинок на цій вулиці - окремий витвір архітектурного мистецтва. Поруч знаходиться Вірменська католицька церква Святих Апостолів Петра і Павла (1875 рік), що вражає будівлею у візантійсько-готичному стилі, у якій суміщені цегляна кладка, білокам'яна різьба, мармурові вівтарі та величний орган. По сусідству, на одній з найстаріших вулиць міста - Руській - розташована православна церква Святого Миколая, побудована у румунському стилі неороманеск. Притягують до себе погляд перекручені барабани її малих куполів, за які у народі церкву прозвали "п'яною". Неподалік вже майже два століття стоїть греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці. За пару сотень метрів, на площі Турецької криниці, колись знаходилась ще одна церква - Святої Марії, але до наших часів дійшла тільки криниця, яка дала назву площі. Нещодавно її перейменували у площу Марії. Турецький міст дає змогу насолодитися чудовим краєвидом на долину річки Прут та лівобережну частину міста. Затишні вулички зберегли для нас перші муровані будинки міста: генеральський дім, дім полковника, гауптвахта. Чути звуки віденського органу - це відправляють меси у костелі Воздвиження Всечесного Хреста. Поряд із костелом борознить вулички Чернівців будинок-корабель. Нижче нього колись був готель "Молдавія", де з концертною програмою виступав відомий піаніст Ф. Ліст, а у будівлі Музичного товариства на площі Філармонії виступали багато інших відомих музикантів та співаків. Поруч, на вулиці Університетській, колись розташовувалась велика синагога Темпль, побудована у мавританському стилі. Вона була зруйнована влучанням бомби під час Другої світової війни та відбудована як кінотеатр у 1954 році. На черговій площі міста, Театральній, розташована будівля Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської за авторством австрійських архітекторів. Колись на цій площі торгували рибою, тому називалась вона Фішпляц, а пізніше вона встигла побувати площею Єлізавети. На цій площі розташовано й будівля, де колись був Єврейський народний дім. Поруч, у будівлі Палати ремесел і торгівлі, зараз навчаються майбутні лікарі. "Будинок з левами" по сусідству - це обласні адміністрація і рада. Раніше у цьому будинку розташовувався Палац юстиції. А головна родзинка міста Чернівці, безперечно, це Резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Її спорудження було розпочато у 1864 році і тривало близько 20 років. Цей видатний шедевр архітектури у 2011 році внесли до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. У будівлях резиденції у даний час розташовані навчальні приміщення Чернівецького національного університету.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04