Кам’янець-Подiльський. Пішохідна екскурсія

Вартість

350 грн.

Тривалість

до 4 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

не потрібно
Замовити

Завітавши до Кам'янця-Подільського, ви будете зачаровані його природою та архітектурою. Це казкове місто належить до найгарніших міст світу завдяки скелястому каньйону річки Смотрич та архітектурним пам'яткам. Кам'янець-Подільський знаходиться на третьому місці в Україні (після Львова і Києва) по кількості історичних пам'яток.

Стара фортеця Кам'янець-Подільського

В Кам'янець-Подільському природа створила унікальні умови для будівництва оборонних укріплень. Скелястий острів, утворений петлею річки Смотрич, яка прорізала собі шлях у глибокому каньйоні, став природною основою, на якому більше десяти століть архітектори і фортифікатори творили справжнє кам'яне диво - Кам'янець-Подільський. Велична та неприступна Стара фортеця Кам'янця-Подільського - унікальне поєднання фортифікаційних традицій європейських та східних країн - входить до семи чудес України. Військові інженери, використовуючи природні особливості острова, створили фортифікаційну систему, яка не має аналогів у Європі.

Кам'янець-Подільський - "квітка на камені"

Кам'янець-Подільський - місто-легенда, таємнича "квітка на камені", одне з найдавніших міст України - належить до визначних явищ європейської культури. В середньовіччі Кам'янець називали "містом трьох націй", оскільки тут жили українці, поляки та вірмени (останні переселились на Поділля з Криму). Кожна з національних общин мала власне самоврядування і судочинство: польська громада – згідно з Магдебурзьким правом, українці та вірмени – "згідно своїх старих звичаїв". За час існування Кам'янець-Подільський перебував у складі кількох держав, що, безумовно, наклало свій відбиток не тільки на культуру, а й на його архітектуру. Так, відомий фресками Джованні Сампіні кафедральний костьол св. апостолів Петра і Павла прикрашений золотою скульптурою Богородиці на верхівці турецького мінарету, де колись знаходився мусульманський проповідницький амвон. У центрі Старого міста, на площі Польський ринок, знаходиться міська ратуша - найстаріша з тих, що збереглися в Україні. Її заснування датується серединою - другою половиною XIV ст. У давнину у Кам'янець-Подільський ратуші відбувались засідання польського магістрату, а на сьогоднішній час розташовані музейні експозиції. Ратуша є унікальним прикладом різностильових нашарувань на первісній готичній споруді.

Архітектурні та культурні пам'ятки Кам'янця-Подільського

Під час екскурсії по Кам'янець-Подільському ви побачите багато культових споруд та архітектурних пам'яток:

 • Кам'янець-Подільська фортеця (XII–XVIII ст.ст.);
 • Ратуша (будинок польського магістрату; XIV–XVI ст.ст.), найстаріша зі збережених на території України;
 • Ратуша руська (будинок Киріака; XVII–XIX ст.ст.);
 • Троїцький василіянський монастир (XIV–XVI, XVIII–XIX ст.ст.), один з найдавніших храмів Поділля, споруджений за правління князів Коріатовичів;
 • Вежа Стефана Баторія (Кушнірська, Кравецька; XVI ст.);
 • Монастир домініканок, костел Св. Михайла (сер. XVIII ст.);
 • Монастир домініканців, костел Св. Миколая (XV–XVIII ст.ст.);
 • Катедральний Петропавлівський костел (XV-XIX ст.ст.), культова споруда, яка поєднує культуру двох релігій: християнської та мусульманської. За досконалу архітектуру, де знайшли втілення майже всі архітектурні стилі, костел Святого Петра та Павла називають Малим Вавелем Поділля;
 • Монастир францисканців (будинок архієрея; XIV–XIX ст.ст.);
 • Монастир тринітаріїв (1750—80);
 • Палац римо-католицького єпископа (1627, XIX ст.);
 • Гончарська башта (1583);
 • Руська брама (XV–XVIII ст.ст.);
 • Різницька башта (XVI ст.);
 • Вірменський бастіон (XVI–XVII ст.ст.);
 • Верхня Польська брама (Кушнірська башта) (1565–1785) і Нижня Польська брама (XV–XVI ст.ст.);
 • Турецький (Замковий) міст;
 • Порохівня (1778—79);
 • Окружний суд (1892);
 • Хрестовоздвиженська церква (XVIII ст.), перлина українського дерев'яного зодчества.

Все це, і не тільки, ви побачите, відвідавши Кам'янець-Подільський!

Кам'янець-Подільський від сивої давнини до сьогодення

Існує кілька гіпотез щодо дати заснування Кам'янця. Сучасні дослідники надають перевагу версії про кінець XII - початок XIII століття. Під час заснування Кам'янець-Подільський був у складі Київської Русі, в XIII-XIV столітті — Галицько-Волинського князівства, потім місто було захоплене монголо-татарами. З 1362 року Кам'янець-Подільський перебував у складі Литовсько-Руської держави, зміцнюючись як адміністративний осередок Поділля. У 1420 році Кам'янець було захоплено польськими війсками. Невдовзі, з 1463 року, місто стало центром Подільського воєводства. Відтоді Кам'янець отримав статус королівського міста, був перетворений у досконалу і тривалий час неприступну для ворогів фортецю. У середньовіччя Кам'янець був ремеслово-торговельним центром, за своїм розвитком не поступався таким містам, як Львів і Київ. Розвиткові ремесел і торгівлі неабияк сприяло надання місту Магдебурзького права(1374) і вигідне розташування на перехресті торгівельних шляхів. У 1672 році місто захопила Османська імперія, та вже 1699 року згідно з умовами Карловецької мирної угоди його було повернуто до складу Польщі. У 1793 році, після другого поділу Польщі, Кам'янець разом з усією правобережною Україною відійшов до Російської імперії.

Кам'янець-Подільський - остання столиця УНР

За часів УНР від березня 1918 року протягом двох місяців Кам'янець був осередком Подільської землі. У період визвольної боротьби українців (1917 - 1921 р.р.) Кам'янець-Подільський був головним центром формування військ Української Народної Республіки, а з 22 березня 1919 р. по листопад 1920 р. - столицею УНР.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04