Екскурсія до Хотинської фортеці

Вартість

250 грн.

Тривалість

до 5 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

50 км
Замовити

Хотин – одне з найстаріших міст України, місто козацької слави, перша письмова згадка про яке датується 1001 роком. Воно розташоване на високому правому березі Дністра. Хотин відомий своєю могутньою фортецею, найнеприступнішим європейським бастіоном. Спочатку це було невелике дерев'яне укріплення для захисту від численних завойовників. Воно складалось із земляного валу з дерев'яними стінами і фортифікаційними спорудами і було споруджено на каменистому мисі поруч з дрібною притокою Дністра. Форт охороняв неукріплене поселення Хотина та переправу через річку, по якій у ті часи проходив міжнародний торгівельний шлях.

Хотин - фортеця на Дністрі

З ХІ по ХІV ст. Хотин входив до складу Київської Русі, пізніше – Галицького та Галицько-Волинського князівств. У XIII ст. князем Данилом Галицьким на місці старого дерев'яного укріплення була побудована більш сучасна фортеця, що складалась з чотирьох оборонних веж, палацу коменданта та казарм. В 1340-х роках Хотин увійшов до складу Угорського королівства, а з 1375 року перейшов Молдавському князівству. Молдавський воєвода Штефан III модернізував та розширив фортецю. Було зведено мури шириною 5-6 і висотою 40 метрів та п'ять башт. Хотинська фортеця після цієї реконструкції майже повністю набула свого теперішнього вигляду.

Хотин. Нова фортеця Османської Порти

На початку XVIII ст. Хотин належав Османській Порті, яка зробила його головним форпостом на Дністрі. У 1711-1718 р.р. турки запросили військових інженерів з Франції, і ті зробили з Хотинської фортеці один із найнеприступніших бастіонів тодішньої Центрально-Східної Європи. Старий замок оточили сімома вежами, які були з'єднані масивним земляним валом, широкими ровами та бастіонами. У валах побудували башти з брамами: Подільська, Російська, Кам'янецька, Бендерська та Яська. Так виникла Нова фортеця, що могла розмістити до 20 тисяч військових. У внутрішньому дворі Хотинської фортеці були побудовані казарми, стайні, склади, майстерні, пекарні та інші побутові споруди. Також у Новій фортеці збудували мечеть із мінаретом. Оновлена бастіонна твердиня мала досить великі розміри - 1200 м на 250 м.

На початку XIX ст. у ході російсько-турецької війни царська армія захопила Хотинську фортецю і утримувала її до укладення Бухарестського миру у 1812 р. Після приєднання території до Російської імперії фортеця була відновлена, замкова мечеть перебудована у церкву Олександра Невського, а мечеть на території Нової фортеці стала церквою Св. Миколая. Після війни Хотинська фортеця втратила своє значення як фортифікаційна споруда.

Хотин. Одне з семи чудес України

Хотинська фортеця є одним з семи чудес України, однією з найвизначніших архітектурних пам'яток Буковини та являє собою чудовий зразок середньовічного фортифікаційного мистецтва. На її території проводили зйомки багатьох кінофільмів, таких як "Три мушкетери", "Тарас Бульба", "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Чорна стріла", "Стріли Робін Гуда". Також тут проводять реконструкторські свята. На сьогоднішній час у Хотинській фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник. У корпусі казарм відкриті музейні експозиції: історія артилерії, облогові знаряддя, нумізматика, картинна галерея.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04