Екскурсія до Кришталевої печери у Кривче

Вартість

400 грн.

Тривалість

до 5 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

70 км
Замовити

"Кришталева печера" ("Кристалічна", "Кривчанська") - найбільш відома та пристосована для відвідування туристами печера Поділля. Вона знаходиться у с. Кривче Борщівського району Тернопільської області. Печера відома ще з 1721 року, коли її описав ксьондз Габріель Рачинський у своїй праці по історії Польського королівства. Вхід до Кришталевої печери розташований високо над землею на відрогах гори на південно-західній околиці с. Кривче. У давнину дістатись до печери можна було сходами, але на початку XX століття їх вже не залишилось, і відвідувачі мусили діставатись до печери вузькою стежкою, досить важкою для проходження. Деякий час печера була завалена і забута, але у 1908 році була заново віднайдена і навіть описана у путівнику по Тернопільщині від 1929 року. У 1961 році була створена експедиція від Академії наук УРСР, яка через кілька років зробила Кришталеву печеру доступною для відвідування.

Тернопільщина - один з найбільших у світі район карстових печер

Тернопільщина славиться не тільки своєю багатою історичною спадщиною та мальовничою природою, але й одним з найбільших (а, можливо, й самим великим) у світі районом карстових печер. Сумарна довжина печер цього району сягає близько 250 км! Кришталева печера - одна з найбільших у Європі гіпсових печер - являє собою розгалуження ходів, вимитих підземними водами 20 млн. років тому. Довжина коридорів дослідженої частини печери сягає 23 км, але екскурсійний маршрут має протяжність всього 2,5 км. Середня ширина ходів 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Весь маршрут очищений і освітлений за допомогою електрики, досить зручний для проходження і не потребує спеціального спорядження та одягу. Іноді світло у печері зникає, але за декілька хвилин вмикається знову. Екскурсія печерою триває близько 1,5 години і можлива тільки у супроводі гіда. Деякі ділянки печери закриті для відвідування туристами, щоб не порушувати мікроклімат печери та уникнути негативного впливу на ріст кристалів. Кришталева печера відкрита протягом всього року, у ній зберігається стала температура повітря +10,6 С та вологість 95%. Також у печері спостерігається висока іонізація повітря і майже повна відсутність патогенних мікроорганізмів, що робить печеру перспективним лікувальним та рекреаційним об'єктом.

Підземні мешканці Кришталевої печери

Стіни печерних галерей вкриті кристалами гіпсу, білосніжними або різнобарвними. За це Кришталева печера й отримала свою назву. Багато кристалів схожі на силуети тварин, і цим печера дуже подобається дітям та дорослим будь-якого віку. У печері "живе" Крокодил, Буйвіл, Дракон, Володар Кришталевої печери, Дельфін, кам'яний Слон. Є у печері і свій Камінь Бажань, його неважко впізнати за його святковим бантиком. Камінь-анальгін втамовує головний біль, якщо прикласти до нього голову. Туристичний маршрут Кришталевою печерою проходить через Кришталевий коридор, минувши який, туристи потрапляють до Казкової зали. Гра світла і тіні та чудернацькі форми кристалів перетворюють печеру на помешкання казкових тварин. У Залі Брил шлях лежить через Хребет Крокодила у Святкову Залу, кристали на стінах якої створюють враження мозаїки, пальмового гілля та листя папороті. Є у печері і справжні мешканці - кажани, що добре почуваються у місцевому мікрокліматі. Небезпеки вони не створюють, варто лише не будити їх. Дивовижний казковий підземний світ печери обіцяє незабутні враження та відкриває таємниці підземелля. Саме це приваблює до Кришталевої печери багато туристів з України та зарубіжжя.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04