Екскурсія у Скалу-Подільську

Вартість

400 грн.

Тривалість

до 5 год.

Вхідні квитки

дорослий 25 грн.
дитячий 15 грн.

Транспорт

70 км
Замовити

Скала-Подільська - селище міського типу у Борщівському районі Тернопільської області. Воно розташоване на березі ріки Збруч, і до 1939 року називалось Скала-над-Збручем. Перші писемні згадки про місто Скала датуються 1394 роком. До цього часу у Скалі існував деревяно-земляний замок, що був побудований, як стверджують дослідники, на місці древньоруського городища. Під час монголо-татарської навали він був знищений, і у 1370-і роки його відбудували князі Коріатовичі. Скала-Подільський замок став кам’яним, розташовувався на скелястому урвищі і був захищений від ворогів з трьох сторін скелястими берегами річки Збруч.

Скала-Подільський замок - початок

На початку XVI століття Скала-Подільський замок пережив декілька майже щорічних атак татарської орди, був частково зруйнований та сильно занепав. У 1515 році замок було підпорядковано кам’янецькому старості Станіславу Лянцкоронському, який посилив гарнізон та збільшив гарматний арсенал. Проте, у 1516 році відбулась наймасовіша татарська навала, і замок разом з містом були спалені. Замок у Скалі ще кілька разів відбудовували, але татари знову і знову руйнували фортецю, а у 1538 році волохи остаточно знищили її.

Скала-Подільський замок - новий бастіон

Новий етап у історії Скала-Подільського замку почався у середині XVI століття. Його відбудували, спираючись на новоголандську систему замку бастіонного типу. Скелясті береги та річка захищали твердиню з трьох боків, а з четвертого, південного, викопали глибокий рів з водою зі Збруча, та звели кам’яну стіну з В’їзною брамою, Пороховою баштою та підйомним мостом. Крім того, замок посилили потужним артилерійським озброєнням. Витягнутої форми внутрішній двір замку був розділений на дві частини будівлею двоповерхового палацу.

Скала-Подільський замок - початок занепаду

У 1620 році Скала-Подільський замок перебував у турецькій облозі, але захопити фортецю туркам не вдалось, не зважаючи навіть на те, що вона була пошкоджена під час попередньої облоги волохів. Трохи пізніше, у 1648 році, замок був захоплений козаками Богдана Хмельницького. У 1657 році, під час правління трансильванського князя Ракоці, замок зазнав значних руйнувань. У 1672 році турки захопили Поділля, і відтоді Скала-Подільський замок остаточно занепав і більше не реставрувався.

Скала-Подільський палац - примхи природи

На початку XVIII століття Адам Тарло - староста Скали - відбудував палац. На залишках попередньої будівлі був збудований палац у стилі бароко з білокам’яним декором. На жаль, через кілька років після будівництва у палаці сталась пожежа внаслідок потрапляння у нього блискавки. Літопис від 1765 року свідчить про те, що палац згорів, і особливо були знищені бічні прибудови. До наших часів збереглись лише рештки палацу, частина оборонних стін, руїни вежі над Збручем та чотири яруси Порохової вежі. На сьогодні Скала-Подільський замок визнано пам’яткою архітектури національного значення.

Релігійні споруди Скали-Подільської

Крім руїн замку, у Скалі-Подільській на увагу заслуговує також римо-католицький костел Успіння Божої Матері, побудований у 1719 році у готичному стилі. Зараз він відновлює свою роботу, його реставрували та оточили високим кам’яним муром з башточками. Між костелом та руїнами замку розташована церква Святого Миколая, побудована більше 130 років тому.

Дізнатись про інші екскурсії

Свята та фестивалі

14.01 - Фестиваль-конкурс "Подольская Маланка»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

01-03.05 - Международный рыцарский фестиваль "Форпост"

01-03.05 - Фестиваль кофе "Каменецкая турка»

15-17.05 - Международный фестиваль национальных культур "Остров семи сокровищ»

15-17.05 - Фестиваль воздухоплавания "Кубок Подолья"

16.05 - День города "Каменец объединяет сердца и народы»

27-29.03 - Всеукраинский фестиваль-конкурс хореографического искусства "радо-Dance"

25-26.04 - Официальное открытие туристического сезона "Каменец-Подольский туристический"

+38 (068) 903-35-04